Aydın’ın En İyi 10 Kamp Alanı

Aydın’ın en iyi 10 kamp alanı listesini sizin için derledik.

1-Çine Vadisi Kamp Alanı, Çine

Türkiye’de çok az rastlanan bir yapıya sahip vadi, granitlerin aşınması sonucu birbiri üzerine konulmuş gibi gözüken doğanın denge sanatını gösteren muhteşem bir yapıya sahiptir. Doğa fotoğrafçılarının mutlaka görmesi gereken yerlerden. Kamp yapacakların yılan, akrep gibi canlılara karşı dikkatli olmaları yararlı olacaktır. Çadırınız dan çıktığınızda kapısını kapatmayı unutmayın. 🙂 Dikkatli olunduğu sürece hiç bir problem çıkmayacaktır. Su, gıda ve elektrik ihtiyacınızı önceden halletmeniz çok daha olacaktır. Dileyenler yanlarında olta getirerek Çine çayında balık tutabilirler.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2-Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı,  Bozdoğan 

Arapapıştı Kanyonu, Kemer Barajı‘nı besleyen Akçay‘ın Aydın, Muğla ve Denizli sınırlarında kesiştiği noktada binlerce yıl içerisinde oluşmuş bir kanyondur. 6 kilometre uzunluğa ve 380 metre yükseliğe sahiptir. M.S 7. yüzyılda, Bizans hükümdarı Heraklius döneminde, Afrodisias‘ı doğu yönünden istila etmeye çalışan Arap ordularının karşısına, kale gibi dikildiği ve Arapları şaşkına çevirdiği için Arapların şaşırıp kaldığı yer anlamına gelen “Arapapıştı” ismini almıştır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Bafa Gölü Kamp Alanı, Söke 

Aydın ve Muğla il topraklarında yer alan Bafa Gölü, Geç Antik Dönemden itibaren Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar ile dolarak, Latmos körfezinin denizle bağlantısını kesilmiş ve Ortaçağ sonlarına doğru bir iç göle dönüşmüştür. Gölde muhteşem kamp alanları bulunmaktadır. Hem tarihi hem doğası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4-Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı, Kuşadası 

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Millî Parkı, Aydın il sınırları içinde Dilek Dağı’nın Ege Denizi’ne uzandığı son noktada yer alan ve yaklaşık 20 km uzunluğunda ve ortalama 6 km genişliğinde bir yarımadadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5- Alinda Antik Kenti, Karpuzlu 

Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden olan Alinda antik kenti, mutlaka gidilip görülmeli. Antik kentin içinde kamp yapılamıyor ancak çevredeki boş alanlarda kamp yapmaya uygun alanlar mevcut. Antik kenti bolca gezin ve fotoğraf çekin gezi bittiğinde de ayak izleriniz den başka bir şey bırakmayın 🙂

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6-Önder Camping Kamp Alanı, Kuşadası 

Kuşadası merkezde bulunan Önder Camping Kuşadası kamp alanları denilince en çok akla gelen ilk kamp alanı. Şehrin merkezinde bulunduğu için alışveriş konusunda sorun yaşamıyorsunuz ve aynı zamanda kamp alanı içinde de market bulunuyor bu yüzden alışveriş oldukça kolay hale geliyor. Kamp alanı her ne kadar şehir merkezinde bulunsa da burada denize girmek biraz zahmetli bir durum. Kamp alanı ile plaj arasındaki yolu geçtikten sonra yat limanının yanındaki küçük plajı kullanabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7-Sevgi Plajı, Kuşadası

Kuşadası Davutlar’da bulunan plajı yaz aylarında hafta sonu çok kalabalık oluyor. Plajın hemen yanı başındaki ormanlık alanda ücretsiz olarak kamp yapılabilir. Su yemek ve elektrik gibi ihtiyaçlar bölgedeki işletmelerden temin edilebilir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8-Yat Camping Kamp Alanı, Kuşadası

Aydın’ın en iyi 10 kamp alanı listesinde Önder Camping ile komşu olan Yat Camping Türkmen Mahallesi Atatürk Bulvarında bulunuyor. Hem çadır hemde karavan kampı yapabileceğiniz Yat Camping yetişkinlere ve çocuklara ayrı ayrı hizmetler sunuyor. Ayrıca kamp alanında ücretsiz internet ve 24 saat sıcak su bulunuyor. Önder Campingte olduğu gibi halk plajını kullanabiliyorsunuz ve kamp alanı içerisinde ücretsiz kullanabileceğiniz bir havuz bulunuyor. Tuvaletler ve duşlar oldukça temiz bir durumda. Son olarak ise karavan ve çadır için max 6 metrelik bir kabloya ihtiyacınız olacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9-Mürsel Hotel Çadır Kamping Kamp Alanı, Kuşadası

Portakal, limon ve mandalina ağaçları altında ferah bir kamp alanı. Üstelik havuz ve restoran gibi hizmetleri de bulunan kamp alanı sevgi plajına tatile geldiğinizde konaklayabileceğiniz yerlerden.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10-Lazoğlu Camping Kamp Alanı, Kuşadası 

Kuşadası merkezden 15 km uzakta yer alan Lazoğlu Bungalov Güzelçamlı Milli Parkı’nın yanında yer alıyor. Kendi restoranı bulunan Lazoğlu Bungalov sabahları ve akşamları fiyatı 10 tl olan tabldot çıkartıyor. Restoran denizin hemen kıyısında yer alıyor, Ayrıca kamp alanında ateş yakmak tabi ki yasak. Ancak dışarıdan gelip kendin pişir kendin ye yapabiliyorsunuz mangal kiralamak 60 tl. Tüm bunların yanı sıra kampçılar için soğuk su akan duşlar ve bulaşıklar için lavabolar bulunuyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Kamp Yemekleri: Açık Havada Lezzetli ve Pratik Tarifler

Kamp yaparken doğanın güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, lezzetli ve...

Kamp Ateşi Nasıl Yakılır? İpuçları ve Güvenlik Önlemleri

Kamp deneyiminin en önemli parçalarından biri olan kamp ateşi,...

İlk Kez Kamp Yapacaklar İçin Altın Tavsiyeler

Kamp yapmak, doğayla iç içe olmanın ve günlük yaşamın...

Türkiye’de Gezilecek Yerler: Büyüleyici Bir Keşif Rehberi

Türkiye, tarihi ve kültürel zenginlikleri, muhteşem doğal güzellikleri ve...