Aydın'ın En İyi 10 Kamp Alanı - Kampbros

Aydın’ın En İyi 10 Kamp Alanı

Konu Başlıkları

1-Çine Vadisi Kamp Alanı, Çine

Türkiye’de çok az rastlanan bir yapıya sahip vadi, granitlerin aşınması sonucu birbiri üzerine konulmuş gibi gözüken doğanın denge sanatını gösteren muhteşem bir yapıya sahiptir. Doğa fotoğrafçılarının mutlaka görmesi gereken yerlerden. Kamp yapacakların yılan, akrep gibi canlılara karşı dikkatli olmaları yararlı olacaktır. Çadırınız dan çıktığınızda kapısını kapatmayı unutmayın. 🙂 Dikkatli olunduğu sürece hiç bir problem çıkmayacaktır. Su, gıda ve elektrik ihtiyacınızı önceden halletmeniz çok daha olacaktır. Dileyenler yanlarında olta getirerek Çine çayında balık tutabilirler.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

2-Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı,  Bozdoğan 

Arapapıştı Kanyonu, Kemer Barajı‘nı besleyen Akçay‘ın Aydın, Muğla ve Denizli sınırlarında kesiştiği noktada binlerce yıl içerisinde oluşmuş bir kanyondur. 6 kilometre uzunluğa ve 380 metre yükseliğe sahiptir. M.S 7. yüzyılda, Bizans hükümdarı Heraklius döneminde, Afrodisias‘ı doğu yönünden istila etmeye çalışan Arap ordularının karşısına, kale gibi dikildiği ve Arapları şaşkına çevirdiği için Arapların şaşırıp kaldığı yer anlamına gelen “Arapapıştı” ismini almıştır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

3-Bafa Gölü Kamp Alanı, Söke 

Aydın ve Muğla il topraklarında yer alan Bafa Gölü, Geç Antik Dönemden itibaren Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar ile dolarak, Latmos körfezinin denizle bağlantısını kesilmiş ve Ortaçağ sonlarına doğru bir iç göle dönüşmüştür. Gölde muhteşem kamp alanları bulunmaktadır. Hem tarihi hem doğası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

4-Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı, Kuşadası 

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Millî Parkı, Aydın il sınırları içinde Dilek Dağı’nın Ege Denizi’ne uzandığı son noktada yer alan ve yaklaşık 20 km uzunluğunda ve ortalama 6 km genişliğinde bir yarımadadır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

5- Alinda Antik Kenti, Karpuzlu 

Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden olan Alinda antik kenti, mutlaka gidilip görülmeli. Antik kentin içinde kamp yapılamıyor ancak çevredeki boş alanlarda kamp yapmaya uygun alanlar mevcut. Antik kenti bolca gezin ve fotoğraf çekin gezi bittiğinde de ayak izleriniz den başka bir şey bırakmayın 🙂

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

6-Önder Camping Kamp Alanı, Kuşadası 

Kuşadası merkezde bulunan Önder Camping Kuşadası kamp alanları denilince en çok akla gelen ilk kamp alanı. Şehrin merkezinde bulunduğu için alışveriş konusunda sorun yaşamıyorsunuz ve aynı zamanda kamp alanı içinde de market bulunuyor bu yüzden alışveriş oldukça kolay hale geliyor. Kamp alanı her ne kadar şehir merkezinde bulunsa da burada denize girmek biraz zahmetli bir durum. Kamp alanı ile plaj arasındaki yolu geçtikten sonra yat limanının yanındaki küçük plajı kullanabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

7-Sevgi Plajı, Kuşadası

Kuşadası Davutlar’da bulunan plajı yaz aylarında hafta sonu çok kalabalık oluyor. Plajın hemen yanı başındaki ormanlık alanda ücretsiz olarak kamp yapılabilir. Su yemek ve elektrik gibi ihtiyaçlar bölgedeki işletmelerden temin edilebilir.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

8-Yat Camping Kamp Alanı, Kuşadası

Önder Camping ile komşu olan Yat Camping Türkmen Mahallesi Atatürk Bulvarında bulunuyor. Hem çadır hemde karavan kampı yapabileceğiniz Yat Camping yetişkinlere ve çocuklara ayrı ayrı hizmetler sunuyor. Kamp alnında ücretsiz internet ve 24 saat sıcak su bulunuyor. Önder Campingte olduğu gibi halk plajını kullanabiliyorsunuz ve kamp alanı içerisinde ücretsiz kullanabileceğiniz bir havuz bulunuyor. Tuvaletler ve duşlar oldukça temiz bir durumda. Son olarak ise karavan ve çadır için max 6 metrelik bir kabloya ihtiyacınız olacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

9-Mürsel Hotel Çadır Kamping Kamp Alanı, Kuşadası

Portakal, limon ve mandalina ağaçları altında ferah bir kamp alanı. Havuz ve restoran gibi hizmetleri de bulunan kamp alanı sevgi plajına tatile geldiğinizde konaklayabileceğiniz yerlerden.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

10-Lazoğlu Camping Kamp Alanı, Kuşadası 

Kuşadası merkezden 15 km uzakta yer alan Lazoğlu Bungalov Güzelçamlı Milli Parkı’nın yanında yer alıyor. Kendi restoranı bulunan Lazoğlu Bungalov sabahları ve akşamları fiyatı 10 tl olan tabldot çıkartıyor. Restoran denizin hemen kıyısında yer alıyor, kamp alanında ateş yakmak tabi ki yasak. Ancak dışarıdan gelip kendin pişir kendin ye yapabiliyorsunuz mangal kiralamak 60 tl. Tüm bunların yanı sıra kampçılar için soğuk su akan duşlar ve bulaşıklar için lavabolar bulunuyor.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

 

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp