Ateş Kutusu Kullanmak İçin 10 Sebep 2021 - Kampbros

Ateş Kutusu Kullanmak İçin 10 Sebep 2021

Konu Başlıkları

Ateş kutusu, doğa severler için kampı aşırı kolaylaştıran bir kamp malzemesi. Doğayla baş başa kaldığımız huzurlu kamp gecelerinin olmazsa olmazları kamp ateşleri ve üzerinde pişenin tadını başka hiçbir şeyin vermediği yiyecekler ve odun ateşindeki kahvelerdir. Kokusu sizlerin de burnuna geldi değil mi? Ateş kutusunun en önemli yanı da tam da bu zevk için tasarlanmasıdır. Ateş kutusunu kamp araç gereçlerimizle, yer kaplamadan kolayca taşıyabiliriz. Ateşimizi hızlı yakar, üzerinde yemek pişirir veya çay demleyebiliriz. Kutunun bunun dışındaki faydaları ise çevre dostu olması sayesinde ateşinizi çabucak söndürür, kalıntılarını da kolayca temizleyebilirsiniz.

Ateş Kutusu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

kaynak: fiddlebackoutpost.com

Rahatlıkla taşıyabileceğiniz şekilde tasarlanan ateş kutusu, ısıya dayanıklı bir şekilde paslanmaz çelikten üretilmiştir. Az yer kaplayan bir üründür ve üzerinde yemek vb. şeyleri pişirebileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir. Ateş kutusunun ölçüleri değişebilmekte, farklı boyutları bulunabilmektedir. Kutu, taşınma açısından katlanabilir hafif bir üründür.

Ateş kutusunun kullanımına geldiğimizde ise birbirine geçen parçaları birleştirmeniz ve alt kısmına odun parçalarını koymanız yeterli. Üzerine kibritle tutuşturduğunuz diğer bir odun parçasını ekleyerek ateşinizi kolaylıkla ve bir o kadar da hızlı bir şekilde yakmış olacaksınız.

Sizlere ateş kutusunu tanıttıktan sonra neden ve nerede kullanabileceğimizi açıklayan sorular ve yanıtlar hazırladık şimdiden iyi okumalar. İşte kutuyu kullanmak için 10 sebep !

1. Yerde Ateş Yakmak İstemiyoruz!

kaynak: sahibinden.com

Çadırımızı kurduk fakat tabi ki yerde ateş yakıp doğaya bunu yapmak istemiyoruz. İşte tam da bunun için ateş kutusu bizlere yardımcı olacaktır. Yapmamız gereken tek şey ateş kutusunu koyacağımız alanı seçip kurmaktır.

2. Ateş Yaktık, Üzerinde Ne Pişirsek?

kaynak: guneyav.com

Ateş kutusu kullanmak için bence en önemli sebeplerden biri nasıl ve ne zaman yiyeceğiz? 🙂 Kutu, tasarımıyla kamp hayatında üzerinde bir şeyler pişirmek için oldukça ideal. Kutunun üzerinde tava, tencere, çaydanlık, cezve vb. Ürünler ile yiyeceklerinizi pişirir ve hoş sohbetlerinize keyif katabilirsiniz. Ateş kutusunun üzerinde pişen sahanda yumurtanın tadı şimdiden ağzınıza geliyor değil mi?

3. Ateş Kutusu Hafiftir ve Kolay Taşınır

kaynak: fiddlebackoutpost.com

Bu kadar önemli bir işlevi bu kadar küçük bir malzemeyle tamamlayabilmek gerçekten hayret verici. Hem işlevi hem taşıması oldukça pratik bu alet ile ateşinizi söndürdükten sonra parçaları çıkarıp ürünü katlayıp kolaylık da taşıyabilirsiniz. Bu da ateş kutusunu kamp çantasına atmak için önemli bir sebep gibi gözüküyor.

4.Ateş Kutusu ile Küçük Odunlar, Büyük Ateş!

kaynak: fireboxstove.com

Ateş kutusunun bir diğer güzel ve önemli özelliği ise ateşinizi yakmak için büyük odunlara ihtiyaç duymamanızdır. Birkaç parça küçük dalı tutuşturarak son derece hızlı bir şekilde ihtiyacınız kadar büyüklükte bir ateş elde edebilirsiniz.

5. Ateş Kutusu ile Ateşin Yerle Temasını Kesiyor, Çevreyi Temiz Tutuyoruz!

kaynak: vuuzoo.com

Bizi doğayla yakınlaştıran kamp günlerinde doğayı oluşturan çevreyi kirletmeyi, hiçbirimiz istemeyiz. Yanan ve söndürmeyi unutulan ateşin doğaya verdiği tahrip, tarif edilemez. Bu yüzden ateş kutusunu, ateş yakmak istediğimiz her alanda kullanmalı ve tabiata zarar vermemeliyiz. Bunu yaparken konforlu bir şekilde yapmak da işi tadından yenmez bir hale getiriyor. Ateş kutusu sayesinde sadece ateşi yaktığımız alandaki sönmüş odun parçalarını dağılmadan kolaylıkla temizlemeniz yeterli olacaktır.

6. Ateş Kutusu ile Doğayı ve Canlıları Koruyabilirsiniz

kaynak: goodspress.com

Çevreyi korumaktan bahsetmişken çiçekleri, ağaçları ve küçük büyük diğer canlı dostlarımızı kesinlikle unutmamalıyız. Ateş kutusu, ateşi içinde hapsederek etrafa saçılmasını engeller ve ateş, tek bir noktada yanar. Odun atmayı bıraktığınızda ise ateş çabuk bir şekilde kendiliğinden söneceğinden ve kutunun korumasından dolayı ateş sizden sonra da yayılmayacak ve olası bir felaketin önüne geçmiş olacaksınız.

7. Ateş Yakmak Tehlikeli ve Yasak. Peki Ne Yapacağım?

kaynak: dogadakiyabanci.com

Bazı alanlarda doğayı tahrip etmemek ve canlıları korumak adına veya başka sebeplerden dolayı ateş yakmak yasaktır. Bu gibi yerlerde ateş kutusu yine ateşin dağılmasını ve yerle temasını engellediğinden imdadınıza yetişiyor ve en hızlı şekilde sizlere yardımcı oluyor.

8. Rüzgar Kanalı Sayesinde Ateşinizi Hızlı Yakın

kaynak: kampyerleri.com

Kutunun tasarımında bulunan rüzgar kanalları sayesinde ateşiniz her yerden hava alır ve alevlenme işlemi daha çabuk gerçekleşir. Bu sayede yapacaklarımız için zamandan kazanır ve kampta keyfimizin tadını çıkartırız.

9. Ateş Yakmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

kaynak. guneyav.com

Kamp çoğu insan için sadelik ve pratiklik işidir. Doğada ateş yakmak ise her zaman biraz da olsa uğraştırıcı ve zaman alıcıdır. Ateş kutusuyla, ateş yakmak için hem uğraşmıyor hem de zaman harcamıyorsunuz. Pratik tasarımı sayesinde neredeyse tüm işi o yapıyor.

10. Kampta Isınmak İçin Neyi Bekliyoruz?

kaynak: kampyerleri.org

Kamp alanları ister istemez yaz kış serin yerlerdir. En önemlisi de soğuk kamp akşamları… Bizler de bunun için her yerde ateş yakarız fakat ateş yanana kadar üşümek ki ne üşümek 🙂 Ateş yakmak için tasarlanan kutunun hızlı kurulumundan ve kolay ateş almasından bahsetmiştik değil mi? 🙂

Ateş kutusunun kullanımından bahsettik ve kutuyu kullanmak için 10 sebebi sizler için araştırdık. Bu alet kesinlikle işe yarayacak diyorsan seni yazımızı okumaya davet ediyoruz çünkü sen de bize katılıyorsun. Okuduğun için teşekkür ederiz. 🙂

Bu içeriği beğendin mi?
+1
70
+1
195
+1
117
+1
61
+1
48
+1
30
+1
13
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

En İyi 15 Araç Üzeri Çadır Modeli 2021

Araç üzeri çadır modellerini tanıyalım! Pandemiydi, hayat pahalılığıydı, zaman ayıramamaktı derken; hayatımızdaki birçok şey gibi tatil alışkanlıklarımız da değişti. Birçok kişi için artık plansız ve

Kapuz Kanyonu Gezi Rehberi

Antalya tarihi yerler ve doğal güzelliklerle dolu bir şehir. Antalya’nın her bir köşesinde keşfedilmiş ya da keşfedilmeyi bekleyen saklı cennetler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de

Ateş Kutusu Kullanmak İçin 10 Sebep 2021

Ateş kutusu, doğa severler için kampı aşırı kolaylaştıran bir kamp malzemesi. Doğayla baş başa kaldığımız huzurlu kamp gecelerinin olmazsa olmazları kamp ateşleri ve üzerinde pişenin

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp