Antalya'nın Tazı Kanyonu Hakkında Bilmedikleriniz - Kampbros

Antalya’nın Tazı Kanyonu Hakkında Bilmedikleriniz

Konu Başlıkları

Antalya Tazı Kanyonu, sınırları Antalya Serik, Manavgat ilçeleri ile Isparta Sütçüler İlçesi arasında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı içerisinde yer alıyor. Tazı Kanyon’unun yan duvarlarının 200 metre ile 400 metre yüksekliğinde olduğu söylenmektedir.

Doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı, rafting gibi faaliyetleriyle kampçılar,maceraperestler ve doğa severler’in de odağı oldu. Kaya tırmanışı yaparken dikkatli olmalısınız sivri uçlu çatlak kayalıklar bulunmakta ve yükseltisi de yaklaşık 400 metre. Henüz güvenlik tedbirleri alınmış durumda değil bu nedenle risklere karşı tedbirli olmak gerekiyor, araçla gidiyorsanız bozuk arazi şartlarına uygun araçlar tercih etmelisiniz.

Ayrıca kamp yapmak istiyorsanız da dikkatli olmalısınız olası bir rüzgar da çadırınız uçabilir çadırınızın iplerini iyice gerip,kazıklarını iyi çakmalısınız ve çadırınızı uçuruma yakın yerlere de kurmayın bu sizin için tehlikeli olabilir gece uyku sersemi iken istenmeyen kazalara davetiye çıkarabilir. Eğer isterseniz kanyondan sonra ormanın içindeki patikadan Köprülü Kanyon’a doğru yürüyüş yapabilirsiniz ayrıca fotoğraf çekmek içinde bu güzel manzarayı kullanabilirsiniz.

Tazı Kanyonuna Nasıl Gidilir?

Antalya merkezden Tazı Kanyonu’na gelmek için yapmanız gereken Serik ve Manavgat tabelalarını takip ederek Köprülü Kanyon yoluna ilerlemek. Manavgat – Beşkonak – Köprülü Kanyon tabelasını gördüğünüzde, Beşkonak yönüne devam edin. Beşkonak köyüne girdiğinizde yolu takip edin, karşınıza Gaziler Köyü – Gaziler Mahallesi tabelası çıkacak. Bu tabelayı görünce sola dönün ve Gaziler mahallesi yönüne gidin. Gaziler mahallesi yönünde yaklaşık 10 km ilerleyin,Tazı Kanyonu tabelaları çıkacak.

Tazı Kanyonun da Neler Yapılır ?

  • Kamp
  • Rafting
  • Profesyonel Fotoğraf Çekimi
  • Doğa Yürüyüşü

Tazı Kanyonun da Kamp

Tazı kanyonu yukarıda da belirttiğim gibi kamp için biraz riskli çünkü kocaman bir uçurumun yanında kamp yapıyorsunuz ve henüz hiç bir güvenlik önlemi bulunmuyor o yüzden daha temkinli davranıp hareket etmeli ve çadırınızın tamamen sağlam olduğundan emin olmalısınız çünkü uyurken bir rüzgarla çadırınızın yerden kesildiğini görebilirsiniz ve en ufak bir dikkatsizliğinizde kendinizi aşağıda bulabilirsiniz onun dışında kendinizi doğanın güzel seslerine ve güzel manzarasına bırakın.

Tazı Kanyonun da Rafting

Dünyanın rafting merkezlerinden biri olan Antalya Manavgat ilçesinde, Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içinde bulunuyor. Burada bir rafting firması da bulunmaktadır, Fıçıköy Rafting macera tutkunlarına kanyonda hizmet vermekte, Molalarda fotoğraf çekinebilir, iskelelerden ırmağa atlayabilir, yüzebilir, gezebilir ve dinlenebilir, kendinizi suların serinliğine ve doğanın muhteşem görüntüsüne bırakın ama dikkatli olmayı da unutmayın.

Tazı Kanyonun da Profesyonel Fotoğraf Çekim

Tazı Kanyonu fotoğraf çekilmek için ideal yerlerden biridir muhteşem görüntüsüyle ziyaretçilerin odak noktası oldu. Her yıl binlerce turist ve tatilci dışında fotoğraf çekimi için gelenleri de ağırlamakta özellikle en büyük ilgi düğün fotoğrafçıları, gelin ve damat tarafından olmakta. Maceraperest çiftler uçurumun kenarında, kanyonda ve kayalıklarda fotoğraflar çekilip bu fotoğrafları düğün fotoğrafları arasında yer vermektedir. Bunun dışında kamp fotoğrafçıları ve gezginler tarafından da tercih edilmekte.

Tazı Kanyonun da Doğa Yürüyüşü

Büyüleyici manzarası olan ve doğa yürüyüşü için biçilmiş kaftan Tazı Kanyonu yemyeşil görüntüsüyle gelen misafirlerini karşılıyor temiz havasıyla size iyi gelecek, şehir hayatının gürültüsünden uzak bir yürüyüş yapabilir doğayla baş başa kalabilir. Burada yapacağınız doğa yürüyüşlerinde, yaban keçisi, tavşan, kartal, kaya güvercini ve atmaca gibi yırtıcılara rastlayabilirsiniz o yüzden daha dikkatli olmalısınız. Dağ yoluna tırmanarak sarp kayalarla çevrili kanyonda gezilebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

[td_block_video_youtube playlist_title=”” playlist_yt=”5hdz_KSUZec,5wcfKeu-eVY,AuNk1-VfKpY” playlist_auto_play=”0″]

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp