Alp Disiplini A1 Açılış Yarışması Start Aldı

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Alp disiplini A1. Lig 1. Ayak U18 ve Büyükler Kategorisi slalom yarışmaları bugün büyük bir heyecanla Erzurum/Palandöken ‘de start aldı.

FAVORİ SPORCULAR:

Yarışmada ter dökecek sporculardan favorilerimiz aşağıdaki isimlerdir. Bu genç isimler aynı zamanda bu alanda milli sporcularımızdır.

Alp Disiplini Hakkında

1924 yılında Fransa’nın Chamonix kayak merkezinde düzenlenen I. Kış Olimpiyat Oyunlarından bu yana olimpik kış sporları kapsamda yer almaktadır. Alp disiplini kar sporları içinde  en çok ilgi gören branşlarındandır. Alp disiplini yarışmaları; hız ve teknik yarışmalar olarak iki başlık altında toplanabilir.

Hız yarışmaları; İniş (Dawnhill-DH) ve Super G (SG), 

Teknik yarışmalar; Büyük Slalom (GS) ve Slalom (SL) ve paralel (P)yarışmalardır.

 

İniş yarışmasında sporcuların hızı 140 km’ ye kadar çıkmaktadır. Slalom yarışması kapı sayısının en fazla olduğu, kayak hızının en düşük olduğu yarışmadır. Kayak boyları ve malzemeler yarışma türüne ve teknik seviyeye göre farklılık gösterirler.

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça