Akyaka Orman Kamp Alanı - Kampbros

Akyaka Orman Kamp Alanı

Konu Başlıkları

Muğla‘nın bağrında yatan Akyaka Orman Kamp Alanı hayatınız da görebileceğiniz en mükemmel kamp alanını sizlere sunuyor.  Denize sıfır, ormanlık alanıyla sizlere sessiz, sakin, huzur dolu bir tatil vadediyor.

Orman Kampı 

Kamptan vazgeçmeyenler için Orman Kampı bütün olanakları sağlıyor sizlere. Yani bu kamp alanında yok yok da diyebiliriz. Kocaman Ormanın içine girdiğinizde bi okadar daha devasa çadırlarla karşılaşıyorsunuz. Güvenliğin titizlikle yapıldığı alanda size yardımcı olup, bilgilendirmek için bir sürü çelik yelek göreceksiniz.

Kamp alanının içerisinde 8  koy bulunuyor ve  bütün koylardan  kolaylıkla  denize  girilebiliyor.  Bodrum ile Datça arasında kalan Gökova Körfezi‘ne bakıyor.  Kamp alanında canınızın istediği yerde çadır kurabiliyorsunuz. Kalabalık zamanlarda bile masa sıkıntısı olmuyor.

Kamp alanının girişinden girdiniz ve girişten sonraki boş bir alana aracınızı parkediyorsunuz. Görevlilerin olduğu kulübeye gidip, kamp kurmak istediğinizi söyleyip form dolduruyorsunuz. Kaç gece konaklamak istediğinizi belirtip ücretini ödüyorsunuz.

Kamp alanında çeşitli numaralandırma sistemleri var. Siz çadırınızı kurarken, görevli gelip size bir kart veriyor ve sizin bir numaranız olmuş oluyor. Kartı çadırınıza asıyorsunuz ve kaçak çadır alanı kullanımının önüne bu şekilde geçilmeye çalışılıyor. Bu kartı kullanarak gün içinde giriş çıkış yapabilirsiniz.

Ayrıca kamp alanında tuvalet, sıcak soğuk duş, çamaşırhane, bulaşıkhane var. Burada kalan kampçılar oldukça titiz olduğu için bu yerler temiz muhafa ediliyor.  Dilerseniz elektrik de alabiliyorsunuz, tüketiğiniz kadar elektrik için ücret ödüyorsunuz.

Sezonda açık olan bir büfe ve restaurant da mevcut. Gökova Orman Kampı, Akkaya merkeze çok yakın, bu yüzden tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz. Kampta çocuklar için park ve basketbol sahası da var.

Orman Kampında Yapılacak Faaliyetler;

Akyaka’ya , Azmak Deresi’ne , Çınar Koyu’na yakınlığı sayesinde burada kaldığınız her gün için güzel planlar yaparak çok iyi vakit geçirebilirsiniz.


  • Yücelen Hotel’den kiralayarak bisiklet turu yapabilir,
  • Su sporları (yelken, kitesurf, wavesurf) ile ilgileniyorsanız, ekipman kiralayabilirsiniz.
  • Çevrede ki diğer koyları gezmek için tekne turlarına katılabilirsiniz.

Akyaka Orman Kampı Nerededir?

300 çadır ve 70 karavan kapasiteli bu kamp alanı Muğla’ya Hizmet Vakfı’na Aittir.  Orman Bakanlığı’ndan uzun süreli kiralananan bu kamp alanı, çam ağaçlarıyla kaplı ve Akyaka sahiline 150 metre uzaklıkta. Akyaka’nın içindeki Atatürk Caddesi’nden batıya doğru ilerlediğinizde sol tarafta kamp alanını görürsünüz. Merkeze çok yakın olduğu için, ulaşım konusunda da sıkıntıya girmezsiniz.

HARİTADA GÖSTER

Akyaka’da Gezilecek Koylar;

1〉 Çınar Koyu

Muğla’nın meşhur turistik duraklarından Akyaka’ya yalnızca 3 km mesafede konumlanan Çınar Plajı, beldeden araçla kolaylıkla ulaşılabilir bir alanda yer alıyor. Haftasonları ve özel günlerde oldukça kalabalık olması aklınızda bulunsun.

Özellikle de turistlerin oldukça ilgisini çeken, minik çakıl taşlarından oluşan plaj bu özelliği ile genellikle kumsal tercih etmeyenler tarafından ziyaret ediliyor. Bu nedenle çocuklu aileler tarafından nispeten daha az tercih edilebiliyor.

Çınar Plajı’nda denize hemen derinleşmek yerine kıyıdan birkaç metre sonra derinleşiyor ve bu yönü ile yüzmek için oldukça elverişli. Teknelerin de sezon boyunca uğrak noktalarından biri olan plaj; Azmak Nehri’nin karışmasından dolayı, su sıcaklığını düşürmekte ve ziyaretçilerine serin sularda yüzme olanağı sunmaktadır.

HARİTADA GÖSTER

2 Akbük Koyu

Koy, Gökova Körfezi’nin kuzeyinde kalır. Burada küçük bir iskele ve birkaç lokanta bulabilmek mümkündür. Akbük Koyu il merkezine 48 kilometre uzaklıktadır. Muğla’nın birbirinden güzel koylarından birini oluşturan Akbük’te Karia Antik Kenti’ni ve Keramos kalıntılarını gezip görebilme imkanına da sahipsiniz.

“Akyaka’da konaklamak için Taş evler ve Kagir evler de bulunmaktadır “

Çadır\Konaklama ücretleri ve iletişim için

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp