Ağva Kamp Alanları

Ağva’da adım attığınız her yer sizi yemyeşil bir alanda kamp yapmaya çağırmaktadır. Bakir koyları yemyeşil ormanları ile bilinen ağva kamp alanları yaz sıcaklarından bunalan insanların akın ettiği bir yer haline gelmiştir.

Ağva çadır kampı , yeşil tepelerin ve dere kıyılarının kamp için elverişli alanlar sunarak tabiat tutkunlarını karşılamaktadır.Karadeniz’in hırçın suları ile Yeşilçay ve Göksu’nun sakinliğinin ortak bir noktada birleştiği inanılmaz güzelliklere sahip manzaraları eşliğinde deneyim kazanmak isteyenler kamp çantanızı şimdiden hazırlamaya başlayın.

Kilimli Koyu

Kilimli Koyu , İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki kocaeli il sınırın yanıbaşındadır. Yol üzerinde olmadığı için bu güzel koy pek az bilinmektedir. Mermer beyazında olan kumu tropikal adaları andırmaktadır. Sahilde ki kaya oluşumu görülmesi gereken sıradışı bir oluşumdur. Karadeniz’in hırçın suları kalkerli kayaları adeta doğal heykeller gibi şekillendirmektedir.

Viracreekhouse.com

Burada kamp yapmak için çadırınızı tepelere kurabilirsiniz. Ama gittiğiniz zamanda mevsim şartlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Rüzgarın çok olduğu bir zamana denk gelirseniz deniz kenarına yakın yerlerde kamp kurmaya özen gösteriniz. Kilimli Koyu hem manzarasıyla hemde sakinliğiyle sizi  büyüleyici bir kamp tatilini sizlere sunacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Green Park Camping

Ağva Green Park’ın 100 çadır ve karavan kapasitesine sahip kum plajlı kamp alanıdır ve ülkemizdeki en büyük kamp alanlarından birisidir. Tabi ki Green Park’a çadır ve karavanınız ile gelecek değilseniz burada sizi bungalowlar  karşılamaktadır. Ağva Green Park Camping özellikle karavan kampı için biçilmiş kaftan konumundadır. İstanbul’un gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için ideal bir kamp alanıdır. 3000 metre uzunluğundaki kumsalı , kum plajı sizlere mükemmel bir kamp keyfi yaşatacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Seferoğulları Camping

Seferoğulları Camping ağva kamp alanları denildiğinde akla gelen ilk yerlerden birisidir. Aradığınız gözlerden uzak kuş sesleri içinde rahat ve huzuru bulabileceğiniz kamp alanlarından birisidir. Seferoğulları Camping ağva da uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir aile işletmesidir. İşletme Ağva Kurfallı Köyünde bulunmaktadır. Orman içinde deniz ve kumsalı bulunan tek kamp alanı Seferoğulları Camping’dir.

seferogullaricamping.com

Kamp alanında sizin için çadırlar ve ağaçevler bulunmaktadır. Fakat siz kamp severler kendi çadırlarınızı alıp kendi imkanlarınızla bir kamp alanı oluşturmak isterseniz çadırınızı kurabileceğiniz nezih alanlara da sahiptir. Sahili şahane ama denizdeki dalgalar pek yüzmenize fırsat vermeyebilir. Kamp alanı merkeze yaklaşık 1 km uzaklıktadır. Geceleri yıldızların altında dalga seslerini dinleyerek tabiatın bu güzelliklerinden yaralanabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Hacıllı Şelale Parkuru

Hacıllı Şelale Parkuru’nda kamp yapmak sizi doğal bir ortamda Doğayla iç içe Şelale ve çeşitli kuş sesleriyle unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacaktır. 6 km uzunluğundaki parkur Ağva’nın en mühim doğal değerlerine sahip alanlarından biridir. Buz gibi sularda yüzebilir ve doğal kaynaklardan su içebilirsiniz. Yol üstünde bulunan ücüncü dev çanaktaki göletin Çatal taşları olan dar bir kıyı şeridi bulunmaktadır. Hacıllı Şelale Parkuru’nda kamp ateşi yakmak da yasak değildir.

Hacıllı Şelale Parkuru’na ulaşım ise Ağva’dan İstanbul’a doğru dağ yolunda aracınızla yola çıktığınızda yolun 7. kilometresinde Hacıllı Köyü’ne ulaşmaktasınızdır. Buradaki market ve bazı dükkanlardan dilerseniz ihtiyacınız olan şeyleri temin edip yola devam edebilirsiniz. Bu yoldaki muhteşem alanları keşfederek kampalanlarına doğru ilerleyebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Türkiye Kamp Alanları Haritası

İndirim Kuponları ve Güncel Haberler İçin Bültene Kaydolun.

Müşerref Döndü
Müşerref Döndü
Uşak Üniversitesi Yeni Medya Bölümü mezunuyum. Sosyal medya danışmanlığı ve içerik editörlüğü yapıyorum.

1 Yorum

  1. Öncelikle yaptığınız çalışmalar için teşekkürler. Sayenizde ben kendi adıma çok faydalandım, bir çok yeni yer öğrendim. Sadece ufak bir eleştiriyi kabul ederseniz iletmek isterim. Ağva civarındaki kampingleri yazarken, buralardaki tuvalet – banyo – işletmenin sağladığı imkanlar ve ücret arasındaki tutarlılık gibi ilave bilgileri de verebilseniz belki daha objektif bir değerlendirme olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş:

En Yeni

İlgini Çekebilecek İçerikler
Keşfet

Makedonya’da Gezilecek Yerler ve Yaşam

Makedonya, Balkanların kendi küçük ama sahip oldukları büyük ülkesi....

Seyahat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, kazalar, uçuş veya diğer ulaşım...

Küresel Isınma Nedir? Küresel Isınmayı Nasıl Önleyebiliriz?

Küresel ısınma, insan etkinliklerinin atmosferde neden olduğu gaz yayılmaları...

Dünyanın En Büyük Gölleri

Durgun suyu ve sessizliğiyle bakan herkese ilham veren göl...