Ağva Kamp Alanları

Bu yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on reddit

Konu Başlıkları

Ağva’da adım attığınız her yer sizi yemyeşil bir alanda kamp yapmaya çağırmaktadır. Bakir koyları yemyeşil ormanları ile bilinen ağva kamp alanları yaz sıcaklarından bunalan insanların akın ettiği bir yer haline gelmiştir.

Ağva çadır kampı , yeşil tepelerin ve dere kıyılarının kamp için elverişli alanlar sunarak tabiat tutkunlarını karşılamaktadır.Karadeniz’in hırçın suları ile Yeşilçay ve Göksu’nun sakinliğinin ortak bir noktada birleştiği inanılmaz güzelliklere sahip manzaraları eşliğinde deneyim kazanmak isteyenler kamp çantanızı şimdiden hazırlamaya başlayın.

Kilimli Koyu

Kilimli Koyu , İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki kocaeli il sınırın yanıbaşındadır. Yol üzerinde olmadığı için bu güzel koy pek az bilinmektedir. Mermer beyazında olan kumu tropikal adaları andırmaktadır. Sahilde ki kaya oluşumu görülmesi gereken sıradışı bir oluşumdur. Karadeniz’in hırçın suları kalkerli kayaları adeta doğal heykeller gibi şekillendirmektedir.

Viracreekhouse.com

Burada kamp yapmak için çadırınızı tepelere kurabilirsiniz. Ama gittiğiniz zamanda mevsim şartlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Rüzgarın çok olduğu bir zamana denk gelirseniz deniz kenarına yakın yerlerde kamp kurmaya özen gösteriniz. Kilimli Koyu hem manzarasıyla hemde sakinliğiyle sizi  büyüleyici bir kamp tatilini sizlere sunacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Green Park Camping

Ağva Green Park’ın 100 çadır ve karavan kapasitesine sahip kum plajlı kamp alanıdır ve ülkemizdeki en büyük kamp alanlarından birisidir. Tabi ki Green Park’a çadır ve karavanınız ile gelecek değilseniz burada sizi bungalowlar  karşılamaktadır. Ağva Green Park Camping özellikle karavan kampı için biçilmiş kaftan konumundadır. İstanbul’un gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için ideal bir kamp alanıdır. 3000 metre uzunluğundaki kumsalı , kum plajı sizlere mükemmel bir kamp keyfi yaşatacaktır.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Seferoğulları Camping

Seferoğulları Camping ağva kamp alanları denildiğinde akla gelen ilk yerlerden birisidir. Aradığınız gözlerden uzak kuş sesleri içinde rahat ve huzuru bulabileceğiniz kamp alanlarından birisidir. Seferoğulları Camping ağva da uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir aile işletmesidir. İşletme Ağva Kurfallı Köyünde bulunmaktadır. Orman içinde deniz ve kumsalı bulunan tek kamp alanı Seferoğulları Camping’dir.

seferogullaricamping.com

Kamp alanında sizin için çadırlar ve ağaçevler bulunmaktadır. Fakat siz kamp severler kendi çadırlarınızı alıp kendi imkanlarınızla bir kamp alanı oluşturmak isterseniz çadırınızı kurabileceğiniz nezih alanlara da sahiptir. Sahili şahane ama denizdeki dalgalar pek yüzmenize fırsat vermeyebilir. Kamp alanı merkeze yaklaşık 1 km uzaklıktadır. Geceleri yıldızların altında dalga seslerini dinleyerek tabiatın bu güzelliklerinden yaralanabilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

seferogullaricamping.com

Hacıllı Şelale Parkuru

Hacıllı Şelale Parkuru’nda kamp yapmak sizi doğal bir ortamda Doğayla iç içe Şelale ve çeşitli kuş sesleriyle unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacaktır. 6 km uzunluğundaki parkur Ağva’nın en mühim doğal değerlerine sahip alanlarından biridir. Buz gibi sularda yüzebilir ve doğal kaynaklardan su içebilirsiniz. Yol üstünde bulunan ücüncü dev çanaktaki göletin Çatal taşları olan dar bir kıyı şeridi bulunmaktadır. Hacıllı Şelale Parkuru’nda kamp ateşi yakmak da yasak değildir.

yola cıkmalı

Hacıllı Şelale Parkuru’na ulaşım ise Ağva’dan İstanbul’a doğru dağ yolunda aracınızla yola çıktığınızda yolun 7. kilometresinde Hacıllı Köyü’ne ulaşmaktasınızdır. Buradaki market ve bazı dükkanlardan dilerseniz ihtiyacınız olan şeyleri temin edip yola devam edebilirsiniz. Bu yoldaki muhteşem alanları keşfederek kampalanlarına doğru ilerleyebilirsiniz.

HARİTADA GÖRÜNTÜLE

Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.

Türkiye Kamp Alanları Haritası

Bültenimize Abone Olun!

En güncel konulardan ilk siz haberdar olun

Şunlar da ilginizi çekebilir..

Kamp

Bodrum Kamp Alanları – En İyi 10 Bodrum Kamp Alanı

Bodrum’da kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Bodrum’un kamp alanlarını sizler için listeledik. Birinden güzel Bodrum kamp alanları listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 1.Vola Camping- GÜRECE Volo Camping;

Keşfet

Datça Gezilecek Yerler – Datça Gezi Rehberi

Bu yazımızdaki rotamız; Ege Denizi ile Akdeniz’in ortasında yer alan 235 kilometrelik sahil şeridi ile muhtemelen Türkiye’nin en keyifli tatil mekanlarından biri olan Datça! Datça