2018 Kış Olimpiyat Oyunları'na Bir Kala Heyecan Dorukta - Kampbros

2018 Kış Olimpiyat Oyunları’na Bir Kala Heyecan Dorukta

Konu Başlıkları

4 yılda bir düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları’na heyecanlı bekleyiş devam ediyor.Yarın start verilecek yarışlar sporseverleri şüphesiz ki ekranlara kilitleyecek.

9-25 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2018 Kış Olimpiyatları Güney Kore’nin Gangwon şehrine bağlı olan Pyeongchang, Gangneung ve Jeongseon bölgelerinde gerçekleşecek.

Bu Olimpiyatlarda 95 ülkeden 2900 sporcunun katılımıyla, 7 dalda 15 kış sporuna yer verilirken, ülkemizi 4 farklı dalda, 8 farklı sporcumuz temsil edecek.

Yarışlar Jeongseon Alp Disiplini Merkezi,Gangneung Curling Merkezi, Gangneung Hokey Merkezi, Gangneung Buz Pateni Salonu, Gangneung Oval Buz Pateni Salonu, Kwandong Hokey Merkezi,Alpensia Biatlon Merkezi, Alpensia Kayaklı Koşu Merkezi, Alpensia Kayak Merkezi, Bokwang Kar Parkı ve Yongpyong Alp Disiplini Merkezi olmak üzere 11 farklı mekanda gerçekleşecek.

Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nı Nereden İzleyebiliriz?

Merakla beklenen Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyatları Türkiye’de TRT tarafından, sporseverler için 9 Şubat tarihinden itibaren TRT Spor ekranlarında canlı olarak yayınlanacak.

Foto : www.kastamonukayak.com

Ülkemizi Temsil Edecek Sporcular

Artistik Buz Pateni Kategorisi: Alper Uçar – Alisa Agafonova

Foto : aa.com.tr

Türkiye’nin ilk buz pistinin Ankara’da açılması ile henüz 6 yaşındayken buz patenine başlayan Alper Uçar, milli buz pateni sporcularından biridir.Sporcunun yıldızlar kategorisinde 5, gençler kategorisinde ise 4 kez Türkiye şampiyonluğu vardır.

Alper Uçar’ın partneri Alisa Oleksandrivna Agafonova, Türkiye adına yarışan Ukraynalı buz patenci.

Kayaklı Koşu Kategorisi: Hamza Dursun – Ayşenur Duman – Ömer Ayçiçek

Foto : www.twitter.com

Ortaokul eğitiminin ardından, daha 15 yaşındayken köydeki imkanlarıyla kayak sporuna başlayan ve Türkiye’nin kayak dalında ilk Olimpik sporcusu olmayı başaran milli kayakçımız Hamza Dursun.

Yaşı küçük ama hedefi büyük olan sporcumuz Ayşenur Duman, 10 yaşında beden eğitimi öğretmeninin teşvikiyle kayak sporuna gönül veren milli sporcu.

Vanlı kayakçı Ömer Ayçiçek, Uluslararası Kayak Federasyonu, Kayaklı Koşu Yarışması’na katılarak 15 kilometrede gümüş madalyanın sahibi olan milli sporcumuzdur.

Kayakla Atlama Kategorisi: Fatih Arda İpcioğlu

2 kez Balkan 2.liği ve 1 kez Balkan 3.lüğü bulunan milli sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu,  tarihi bir başarı elde ederek 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanan ilk Türk sporcudur.

Alp Disiplini Kategorisi: Özlem Çarıkçıoğlu – Serdar Deniz

Foto : http://www.olimpiyatkomitesi.org.tr

En başarılı ve istikrarlı sporcularımızdan Özlem Çarıkçıoğlu, yaklaşık 10 yıldır Alp disiplini sporu yapan milli sporcumuzdur.

Hayatını Alp disiplini sporuna adayan bir diğer isim Serdar Deniz, Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda bizi temsil edecek milli sporcularımızdan biridir.

Foto : www.olimpiyatkomitesi.org.tr

Yarışma Programı Detaylarını Görmek İçin Tıklayınız

Ülkemizi Temsilen Yarışacak Tüm Sporcularımıza Başarılar Dileriz

Bu içeriği beğendin mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Keşfet

Bunlar da ilgini çekebilir

Ücretli ve Ücretsiz Dikili Kamp Alanları

Dikili kamp alanları, İzmir ve Ege’nin deniz kampı açısından önemli noktalarından biridir. Hem denize yakın hem de doğanın içerisinde kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri,

Ihlara Vadisi Kamp Alanı ve Gezi Rehberi

Tarihteki adı (Peristremma) olan Ihlara Vadisi, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Vadi içerisinden Melendiz Nehri geçmekte ve Nehir, buraya ayrı bir

Ücretli ve Ücretsiz Nevşehir Kamp Alanları

Nevşehir Kamp Alanları içerisinde Kapadokya bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri şehirlerine dağılmış bölgenin genel adıdır. Kapadokya, Pers dilinde “Katpatuka” kelimesinden türemiş “Güzel Atlar

Paylaş:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp